
Dahua 2MP 4G IR Bullet Network Camera, PAL
In Stock
| Store | Stock |
|---|---|
| PureTech HQ Portsmouth | 1 |
| PureTech Security Derby | Available to order |
Product Details
| Manufacturer | Dahua |
|---|---|
| Resolution | 2MP |
| Lens Type | Fixed |
| Camera Power Consumption | 3.6W, 9.5W(IR on); 6W(4G on, IR off) |
| Camera Power Supply | DC12V±30% |
| Image Sensor | 1/2.9” 2 Megapixel progressive scan CMOS |
| Effective Pixels | 1920(H) x 1080(V) |
| Minimum Illumination | 0.04Lux/F2.0( Color,1/3s,30IRE) 0.22Lux/F2.0( Color,1/30s,30IRE) 0Lux/F2.0(IR on) |
| Day / Night | Auto ICR |
| White Balance | Auto/Natural/Street Lamp/Outdoor/Manual |
| Working Enviroment | -30 to +60°C / Less than 95% RH |
| Ingress Protection | IP67 |
| Dimensions | 194.4 × 96.6 × 89.5mm |


