Dahua 4MP 45x Starlight IR WizSense Network PTZ Camera
In Stock
| Store | Stock |
|---|---|
| PureTech HQ Portsmouth | 1 |
| PureTech Security Derby | Available to order |
Product Details
| Manufacturer | Dahua |
|---|---|
| Colour | White |
| Camera Body Style | PTZ |
| Lens | 3.95 mm–177.7 mm |
| Effective Pixels | 2560 x 1440 |
| Resolution | 4MP |
| Image Sensor | 1/2.8" STARVIS™ CMOS |
| Minimum Illumination | 0.005 Lux@F1.6 |
| White Balance | Auto/Indoor/Outdoor/Tracking/Manual/Sodium lamp/ Natural light/Street lamp |
| Ingress Protection | IP67, IK10 |
| Camera Power Supply | AC24V/3A±25% PoE+(802.3at) |
| Camera Power Consumption | 11W 20W (IR light on) |
| IR Length | Up to 150m |
| Built-in Audio | 1 AUDIO INPUT |
| Full Colour | No |
| Starlight+ | No |
| ANPR | No |
| Built-in Analytics | No |
| Day / Night | Support |
| Dimensions | 190 x 332mm |
| Camera Type | IP |
| Lens Size | 45X |
| Lighting Type | IR |


